A- A A+

Профілактика сибірки тварин – обов’язок власника тварини

Сибірка – особливо   небезпечна   інфекційна хвороба тварин,  а також людини, яка спричиняється мікроорганізмом Бацилюсантраціс. Частіше заражаються та хворіють жуйні тварини.

Зараження здорових тварини відбувається від хворої тварини або під час споживання трави чи води з неблагополучних щодо сибірки територій.

Основний спосіб попередити хворобу – щепити тварину проти  сибірки.Обов’язковому щепленню проти сибірки підлягають: велика та дрібна рогата худоба, коні.

Власники тварин зобов'язані:

- в   установленому   порядку   зареєструвати   придбаних тварин.

- повідомити   спеціаліста   Держпродспоживслужби району про купівлю тварин з метою проведення її огляду, внесення змін до паспорту тварини та, за необхідності,  щеплення проти сибірки.

Звертаємо увагу власників тварин на адміністративну та кримінальну відповідальність за не проведення обов’язкових ветеринарно – санітарних заходів у відношенні належних їм тварин. Також, згідно Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» власники продуктивних тварин повинні виконувати вимоги належної виробничої практики, вести записи з метою підтвердження здоров’я належних їм тварин та безпечності харчових продуктів, отриманих від них; забезпечувати простежуваність, зокрема провести ідентифікацію та реєстрацію великої та дрібної рогатої худоби, коней, свиней.

У випадку раптової загибелі або захворювання тварини, що супроводжується утворенням на тілі гарячих пухлин, що швидко збільшуються, набряками шиї, підгрудку і живота, раптовим підвищенням температури тіла, а також появою кров’янистих виділень негайно повідомляйте спеціалістів Новгородківської РДЛВМ за номером телефону 2-01-18.