Щодо ситуації з африканської чуми свиней в Україні.

Відповідно до офіційного повідомлення Держпродспоживслужби України станом на 29.08.2017 в Україні зареєстровано 101 випадок африканської чуми свиней (85 - домашні, 15 - дикі) в т.ч. вперше на території Тернопільської, Донецької, Херсонської, Дніпропетровської та Івано-Франківської областей.

Останні випадки африканської чуми свиней зареєстровано 21.08.2017 та 28.08.2017 на території Волинської та Київської областей.

Всього з початку 2012 року на території України зареєстровано 249 випадків захворювання на африканську чуму свиней в 23 областях України.

У кожному випадку підтвердження африканської чуми свиней проводяться заходи відповідно до Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.03.2017 за № 432/30300, а саме:

- визначення меж неблагополучного пункту;

- визначення меж зон захисту та нагляду;

- встановлення карантину;

- контроль за переміщенням підконтрольних вантажів, карантинні пости та дезінфекція автотранспорту при в’їзді/виїзді у неблагополучний пункт;

- вилучення і знищення сприйнятливого поголів’я свиней в неблагополучному пункті;

- дезінфекція і дератизація в осередку захворювання;

- заходи в зонах захисту та нагляду;

- зменшення щільності диких кабанів;

- моніторинг в дикій фауні;

- просвітницька робота з населенням.

В результаті проведених заходів в Україні оздоровлено 224 із 249 неблагополучних по африканській чумі свиней пунктів. При цьому не було зареєстровано жодного повторного випадку африканської чуми свиней в оздоровлених неблагополучних пунктах.

Станом на 29.08.2017 карантин продовжує діяти у 23 неблагополучних пунктах по африканській чумі свиней в 12 областях України (Закарпатська (8), Черкаській (3), Харківській (2), Полтавській (1) Київській (2), Чернігівській (1) Вінницькій (1), Одеській (1), Хмельницькій (1), Рівненській (1), Дніпропетровській (1) та Волинській (1)).