A- A A+

Гриби

Не зважаючи на те, що літо цього року поки не сприятливе для грибників, за поточний період 2017 року по Україні постраждало від харчових отруєнь,що викликані неїстівними грибами 44 особи ( з них 5 летальних, дорослі), в тому числі серед дітей до 18 років – 11 осіб, за даними ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України.

В 2016 році постраждало від отруєнь неїстівними грибами 379 чоловік ( з них 30 летальних), в тому числі серед дітей до 18 років- 76 осіб ( 5 з них померло).

В 2015 році постраждало від отруєнь неїстівними грибами 148 чоловік ( з них 7 летальних) в тому числі серед дітей до 18 років -23 дитини (4 з яких померло).

Всі випадки були зареєстровані у побуті.

Найбільше насторожує факт, що постійно серед отруєних грибами хворих є значна кількість дітей. Переважна більшість потерпілих, як правило соціальна група незахищеного населення, збирали гриби в лісі або в лісосмугах, крім того, гриби збирали в паркових зонах, присадибних ділянках, дворах, вулицях. Страви з грибів готувались в домашніх умовах використовуючи термічні обробку (відварювання та або смаження), також відмічені випадки вживання в сирому вигляді.

По Кіровоградській області за поточний період 2017 року випадків отруєнь неїстівними грибами не зареєстровано. В 2016 році постраждало 6 осіб без летальних наслідків, в 2015 році також постраждало 6 чоловік з них 2 летальних випадки.

 

Новгородківський районний відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області