Кишкові захворювання

За інформацією Державної служби України з питангь безпечності харчових продуктів та захисту споживачів останні три роки в країні залишається високим ризик захворюваності на харчові отруєння та гострі кишкові інфекції, повязані з вживанням харчової продукції.

Всього на території України за 1 півріччя 2017 року зареєстровано 79 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 942 особи, з них 750 дітей. Проти 71 спалаху за аналогічний період 2016 року, з 1587 постраждалими, серед яких 816 дітей, у 2015 році відповідно 93 і 1304.

Спалахи гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь поєднує вживання недоброякісних продуктів харчування та готових страв, виготовлених як на підприємствах ресторанного господарства, харчоблоках в організованих колективах (частіше в дитячих), об’єктах торгівлі і харчової промисловості, так і в домашніх умовах.

В Кіровоградській області за 1 півріччя поточного року зареєстровано 2 спалахи гострої кишкової інфекції (ротавірусної етіології) в дитячих дошкільних закладах, внаслідок яких постраждало 12 осіб, у тому числі 11 дітей віком до 18 років.

Новгородківський районний відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області