ДО УВАГИ ОПЕРАТОРІВ РИНКУ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ: УСІ ПОТУЖНОСТІ ПІДЛЯГАЮТЬ ОБОВ’ЯЗКОВІЙ РЕЄСТРАЦІЇ

Згідно статті 25 Закону України «про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів « та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України № 39 від 10.02.2017 року «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам», в державі створюється реєстр операторів ринку харчових продуктів.

Новгородківський районний відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області вкотре наголошує: реєстрації підлягають потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

Оператор ринку харчових продуктів, який використовує потужність зобов’язаний подати заяву відповідного взірця до територіального органу Держпродспожислужби, державна реєстрація здійснюється безкоштовно.

Разом з тим, статтею 64 Закону України передбачено адміністративну відповідальність за порушення законодавства про безпечність харчових продуктів та роботу незареєстрованих потужностей. Так за виробництво та зберігання харчових продуктів на потужностях незареєстрованими згідно законодавства передбачено штраф в розмірі від 23 до 30 мінімальних заробітних плат.