A- A A+

Бойня –актуальне питання сьогодення

Повідомляємо, що відповідно до Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», який почне діяти з квітня 2018 року з урахування погіршення епізоотичної ситуації з африканської чуми свиней на території України, може бути заборонений подвірний забій.   На даний час на території району бойні або забійні пункти, які б мали експлуатаційні дозволи, на яких відповідно до Ветеринарно-санітарних вимог в подальшому була можливість здійснювати забій тварин під державним контролем відсутні.

Діюче законодавство поки що дозволяє забивати три голови на день. До речі, на даний час подвірний забій, згідно з ст.34 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» не заборонений.

Все йде до того, аби повністю перевести господарів, що займаються вирощуванням та забоєм тварин, на забій тільки на бойнях.

Слід зауважити, що дані законодавчі зміни можуть бути на краще, адже не рідко тварин, особливо велику рогату худобу, забивають в степу в антисанітарних умовах. Як в такому випадку покупець може знати, в яких умовах забита тварина, м'ясо чи сало якої він купує. Варто зазначити також, що це не відноситься до тих господарів, які забиватимуть свійську тварину для власного ужитку.