Новгородківський районний відділ ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області ІНФОРМУЄ!

Відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області в м. Олександрія, вул. Дніпропетровське шосе, 11, Кіровоградської області в підсобному господарстві військової частини 2269 встановлено діагноз на Африканську чуму свиней. Звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи     (м.Київ) від 09 грудня 2017 року № 010174 п.м./17.

Африканська чума свиней (АЧС) - висококонтагіозна хвороба, яка перебігає блискавично, гостро, підгостро, безсимптомно й характеризується гарячкою, ціанозом шкіри, геморагічним діатезом внутрішніх органів, дистрофічними і некротичними змінами в різних органах та високою летальністю.

Важливою особливістю АЧС є висока захворюваність і летальність, які становлять 98-100%.

Збудником африканської чуми свиней є вірус, стійкий до широкого діапазону температур і кислотного середовища. У трупах свиней може зберігатися до десяти тижнів, у м'ясі та м'ясній продукції, одержаних від хворих тварин, - до 5 місяців, у гною – до 3 місяців, в грунті до 4 місяців, у воді озер - до 175 днів, в умовах холодильника – до 6 років.

До захворювання сприйнятливі свійські і дикі тварини, незалежно від віку. В організмі хворих тварин вірус нагромаджується у всіх органах та біологічних рідинах.

Джерелом збудника інфекції є хворі і перехворілі свині – вірусоносії (до 2 і більше років). Із організму тварин вірус виділяється зі всіма секретами і екскретами, а також з видихуваним повітрям.

Факторами передачі збудника АЧС є різні інфіковані об'єкти зовнішнього середовища (транспорт, предмети одягу, фураж, вода, гній та інші). Особливо небезпечними є продукти забою заражених свиней, м'ясні і кормові відходи.

Люди, різні домашні і дикі тварини, птиця, гризуни, комахи (мухи, воші), які були в контакті з хворими і загиблими свиньми, чи знаходились на інфікованій території, можуть механічно переносити збудника.

Інкубаційний період триває 2-7 діб, інколи до 15 днів.

У разі виникнення захворювання у господарстві (населеному пункті) вводять карантин.

У господарствах, населених пунктах, районах, областях, де введено карантин, забороняють:

- увезення на їх територію та вивезення за її межі тварин усіх видів, у тому числі птиці, а також продуктів і сировини тваринного походження;

- вивезення з їх території продуктів рослинництва, кормів, інших вантажів та вхід на неблагополучну свинарську ферму (у господарство) сторонніх осіб, в'їзд транспорту, перегрупування свинопоголів'я господарств тощо;

- торгівлю тваринами і продуктами тваринного походження на ринках та інших місцях (у господарствах, населених пунктах), проведення сільськогосподарських ярмарків, виставок (аукціонів) та суспільних заходів, пов'язаних з нагромадженням людей та тварин;

- повністю забороняється лікування даного захворювання.

Усіх свиней,   які   перебувають   в епізоотичному вогнищі, знищують безкровним методом. Трупи вбитих і загиблих свиней, гризунів, птахів та інших тварин, а також дерев'яний матеріал, гній, залишки кормів, тару та інвентар   спалюють.   Будь-яку рослинність (траву, кущі тощо), що довкола приміщень ферми, скошують і теж спалюють

З метою запобігання занесення вірусу африканської чуми свиней на територію району забороняється:

- увезення домашніх і диких тварин, продуктів їхнього забою і всіх видів кормів з місцевості не благополучної щодо АЧС;

- доставка на всіх видах транспорту,з неблагополучних щодо АЧС господарств тварин та всіх видів м'ясних продуктів (окрім консервів) для харчування людей;

- викидати (вивозити) харчові відходи та інше сміття з неблагополучних щодо АЧС зон. Стічні води і харчові відходи підлягають обов'язковому знезараженню;

- переміщення тварин без супровідних ветеринарних документів;

- обслуговувати тварин, які знаходяться в приватній власності громадян, ветеринарним спеціалістам свинарських ферм та комплексів.

Про всі випадки захворювання та загибелі свиней просимо повідомляти:

Новгородківський районний відділ ГУ ДПСС в Кіровоградській області    2-01-28

Новгородківська районна державна лікарня ветеринарної медицини 2-01-18