Побачите подібний брикет у лісі – не чіпайте його!

Наприкінці жовтня місяця та на початку листопада поточного 2018 року на території області будуть проводитись заходи із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом скидання вакцини з літаків.

Епізоотчна ситуація по сказу як в Україні, так і на Кіровоградщині залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть не лише тисячі тварин, а й ще хворіють та помирають люди. Небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в організмі дикої м’ясоїдної тварини. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів.

Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликає захворювання у молодих тварин; не виділяє вакцинний вірус зі слиною; безпечна для інших тварин; безпечна для людини і природного середовища; стабільна в польових умовах.

Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний варіант серед всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Мінімальна щільність принад повинна бути не менше, ніж 20 доз/км².

Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто -та залізничними шляхами, місцями проведення польових робіт.

Звертаємось до мешканців району, з порозумінням поставтеся до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнуйте їх, не беріть до рук, а залиште привабливими для тварин. Заздалегідь дякуємо за порозуміння.