Економне споживання послуг у разі отримання житлової субсидії

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» визначено, що розмір субсидії розраховується виходячи з об´ємів соціальної норми споживання незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.

Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання.

Серед населення поширюється хибна думка щодо обов´язковості «випалювання» всього обсягу природного газу та використання у повному обсязі інших комунальних послуг (холодної води, електроенергії тощо), на які надається субсидія.

Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги, на які надається субсидія.

Сума субсидії, яку управління соціального захисту населення переказує на рахунки виконавців/виробників комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.

Тому ще раз наголошуємо, що зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період.

Начальник відділу грошових виплат

та компенсацій управління соціального

захисту населення Новгородківської РДА                          Орлова Т.О.