До уваги учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС . Управління соціального захисту населення Новгородківської районної державної адміністрації повідомляє, що постановою КМУ від 06.12.2017 року № 924 були внесені зміни до порядків, затверджених постановами КМУ від 20.09.2005 р. № 936 та 26.10.2016 р. № 760.

Отже, одноразова компенсація у зв’язку з втратою годувальника, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, з 12.12.2017 року нараховується та виплачується дружині чи чоловікові, коли вони не одружилися вдруге, сім’ї померлого годувальника з числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії наЧорнобильській АЕС, категорії 1, 2, 3 в якій є непрацездатні особи, що були на утриманні померлого на момент його смерті.

З 1 січня 2018 року громадяни постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, якізвернулися до органу соціального захисту населення за місцем проживання із заявою на отримання компенсації замість путівки, будуть отримувати таку компенсацію.

Розмір компенсації буде становити 35 відсотків чинного на 01 січня відповідного року одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до однієї гривні). Це визначено постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 № 838 „Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Начальник управління соціального захисту

населення Новгородківської РДА                                                Н.С.Гук