A- A A+

«Гасло «Земля народу» стало реальністю – Кабмін затвердив постанову про передачу земель ОТГ», — Роман Лещенко

16 листопада 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 1113, яка запускає механізм повноцінної передачі земель сільськогосподарського призначення всім без виключення об‘єднаним територіальним громадам нашої держави: https://bitly.su/6w2y4Z9

Детальніше: «Гасло «Земля народу» стало реальністю – Кабмін затвердив постанову про передачу земель ОТГ», —...

Роман Лещенко: Реалізація земельної реформи в Україні неможлива без належної децентралізації та передачі земельних повноважень на місця

12 листопада 2020 року відбувся земельний онлайн-форум для ОТГ «Передача земель громадам». Участь у зустрічі взяли Голова Держгеокадастру Роман Лещенко, перший заступник Голови Анатолій Мірошниченко, Голова Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» Олександр Корінний та представники ОТГ. Загалом форум відвідали понад 700 учасників.

Під час заходу учасники обговорили низку важливих питань, зокрема, алгоритми передачі Держгеокадастром земель у розпорядження ОТГ, методологію передачі з метою уникнення помилок, проаналізували інструменти управління земельними ресурсами в межах комплексного просторового планування та ознайомились з досвідом громад, які вже успішно пройшли шлях передачі.

Детальніше: Роман Лещенко: Реалізація земельної реформи в Україні неможлива без належної децентралізації та...

До уваги органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та головам об’єднаних територіальних громад: 710 населених пунктів Кіровоградської області потребують оновлення нормативної грошової оцінки земель у 2020/2021 оціночному році

Своєчасне оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів має вагоме соціальне та економічне значення, що впливає на дохідну частину місцевих бюджетів, тому згідно з Законом України «Про оцінку земель» ці роботи проводяться не рідше ніж один раз на 5-7 років.

Відповідно до вимог статей 13, 18 Закону України «Про оцінку земель» та згідно з даними Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2020/2021 оціночний рік оновлення нормативної грошової оцінки земель потребує 710 населених пунктів Кіровоградської області, з них уІІпівріччі 2020року – 653 населені пункти, уІпівріччі 2021 року – 57населених пунктів:

Бобринецький район – 67, Вільшанський район – 22, Гайворонський район – 19, Голованівський район – 32, Добровеличківський район – 27, Долинський район – 40, Знам’янський район, м.Знам’янка – 30, Кропивницький район, м.Кропивницький – 61, Компаніївський район – 51, Маловисківський район – 26, Новгородківський район – 12, Новоархангельський район – 47, Новомиргородський район – 49, Новоукраїнський район – 49, Олександрівський район – 13, Олександрійський район, м.Олександрія – 78, Онуфріївський район – 19, Петрівський район – 25, Світловодський район, м.Світловодськ – 23, Благовіщенський район – 3, Устинівський район – 17.

Детальніше: До уваги органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та головам об’єднаних територіальних...

У В А Г А !!! Головне Управління Держгеокадастру у Кіровоградській області оголошує про поновлення обмежувальних заходів

Шановні громадяни!

З огляду на ситуацію, яка наразі панує в Україні щодо поширення коронавірусної інфекції, відповідно до наказу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 21 жовтня 2020 року № 18-а, у Відділі у Новгородківському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області поновлюється автономний режим роботи та гарантується громадянам можливість подавати звернення:

  • в електронному вигляді за електронною адресою: та через сервіс електронних послуг Держгеокадастру

Проекти землеустрою на затвердження подаються виключно через Центри надання адміністративних послуг. Без відмітки ЦНАПів документи повертаються без розгляду.

Детальніше: У В А Г А !!! Головне Управління Держгеокадастру у Кіровоградській області оголошує про...

ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області оголошує про поновлення обмежувальних заходів

Шановні громадяни!

З огляду на ситуацію, яка наразі панує в Україні щодо поширення коронавірусної інфекції, у Головному управлінні Держгеокадастру у Кіровоградській області поновлюється автономний режим та гарантується громадянам можливість подавати звернення:

  • в паперовому вигляді через скриньку для отримання вхідної кореспонденції, розміщену на першому поверсі холу приміщення та поштою на адресу ГУ;
  • в електронному вигляді за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Детальніше: ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області оголошує про поновлення обмежувальних заходів

До уваги органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та головам об’єднаних територіальних громад: 710 населених пунктів Кіровоградської області потребують оновлення нормативної грошової оцінки земель у 2020/2021 оціночному році

Своєчасне оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів має вагоме соціальне та економічне значення, що впливає на доходну частину місцевих бюджетів, тому згідно з Законом України «Про оцінку земель» ці роботи проводяться не рідше ніж один раз на 5-7 років.

Відповідно до вимог статей 13, 18 Закону України «Про оцінку земель» та згідно з даними Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2020/2021 оціночний рік оновлення нормативної грошової оцінки земель потребує 710 населених пунктів Кіровоградської області, з них у ІІ півріччі 2020 року – 653 населених пунктів, у І півріччі 2021 року – 57 населених пунктів:

Бобринецький район – 67, Вільшанський район – 22, Гайворонський район – 19, Голованівський район – 32, Добровеличківський район – 27, Долинський район – 40, Знам’янський район, м. Знам’янка – 30, Кропивницький район, м. Кропивницький – 61, Компаніївський район – 51, Маловисківський район – 26, Новгородківський район – 12, Новоархангельський район – 47, Новомиргородський район – 49, Новоукраїнський район – 49, Олександрівський район – 13, Олександрійський район, м. Олександрія – 78, Онуфріївський район – 19, Петрівський район – 25, Світловодський район, м. Світловодськ – 23, Благовіщенський район – 3, Устинівський район – 17.

Детальніше: До уваги органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та головам об’єднаних територіальних...

У Головному управлінні Держгеокадастру у Кіровоградській області впроваджено в дію скриньку для отримання вхідної кореспонденції

З огляду на ситуацію, яка наразі панує в Україні щодо поширення коронавірусної інфекції, Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області продовжує працювати в автономному режимі та гарантує громадянам:

  • можливість подавати звернення в паперовому вигляді відповідно до графіка прийому документів від громадян та юридичних осіб;
  • поштою на адресу ГУ;
  • надсилати листи електронно на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;
  • скриньку для отримання вхідної кореспонденції, розміщену на першому поверсі холу приміщення.

Слід зауважити, що надсилати документи до Головного управління через скриньку для отримання вхідної кореспонденції рекомендується тільки у разі наявності усіх додатків, вказаних в заяві, а також переконавшись щодо коректності їх оформлення.

Детальніше: У Головному управлінні Держгеокадастру у Кіровоградській області впроваджено в дію скриньку для...

Понад 1,5 млн грн надійшло до місцевих бюджетів за надані землевпорядниками Кіровоградщини 96,3 тис. адмінпослуг

За січень-липень 2020 року державні кадастрові реєстратори Кіровоградської області спрямували до загального фонду місцевих бюджетів 1,55 млн грн за надані громадянам адміністративні послуги.

Найбільші надходження коштів у розмірі 1,44 млн грн отримано за надання 13 763 відомостей з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Ще 46,72 тис. грн надійшло за надання 741 викопіювання з Публічної кадастрової карти. За виправлення 228 технічних помилок у відомостях Державного земельного кадастру, допущених не з вини органу, що здійснює його ведення, бюджет поповнено на 62,3 тис. гривень.

Загалом за цей період Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області надало населенню 96 255 адмінпослуг, із яких 81523 — громадяни отримали на безоплатній основі. Серед них найбільшою популярністю користуються послуги з державної реєстрації земельної ділянки (таких послуг надано 26 701); видачі витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки (24 320); виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру, яка була допущена органом, що здійснює його ведення (13 560) та інші.

Довідково:

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитися з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру.

ЗМІНИ У ЗЕМЕЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ

В Україні запроваджено поетапне введення в дію Закону України №340-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» прийнятого 5 грудня 2019 року, спрямованого на запровадження низки антирейдерських заходів та встановлення дієвих запобіжників щодо захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок.

Крім інших змін, з 16 липня 2020 року починають діяти нововведення, що стосуються поновлення договору оренди землі.

Законодавець, просто виключив частину 6 статті 33 з Закону України «Про оренду землі», та помістив її в новій редакції в Земельний кодекс України (надалі також – «ЗК України»), доповнивши главу 19 статтею 126-1.

Детальніше: ЗМІНИ У ЗЕМЕЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ

Про здійснення погодження меж земельних ділянок

    Відповідно до наказу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській областівід 06.08.2020 року № 69 «Про здійснення погодження меж земельних ділянок» погодження меж земельних ділянок на території відповідного району Кіровоградської області, розпорядником яких, відповідно до ст. 122 Земельного кодексу України, є Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, з суміжними землевласниками та/або землекористувачами при встановлені меж земельної ділянки в натурі, з 12.08.2020 року буде здійснюватися керівниками структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області у районах.

    Прийом відповідних документів Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області з зазначеного часу припиняється.