A- A A+

Спільна плідна праця – на користь земляків

  Як відомо, розвиток суспільства нерозривно пов’язаний з землею. Вона є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави і питання про її ефективне використання як ресурсу постійно залишається одним з найактуальніших. Земельна реформа – одна з найболючіших і найбільш непростих. Адже проблеми, які хвилюють сьогодні переважну більшість спільноти, –  земельні. Аби обмінятися досвідом та  знайти оптимальні шляхи вирішення найбільш актуальних питань, у  Добровеличківській районній державній адміністрації проведена виїзна спільна нарада Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області,  Добровеличківської районної державної адміністрації та Добровеличківської районної ради.  Захід відбувся з нагоди відзначення в Україні 100-річчя запровадження державної служби, а також Дня Конституції України.

  Було наголошено, що Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області особливу увагу приділяє питанням відкритості та прозорості своєї діяльності як органу влади.

   Розроблено та втілюється ряд заходів, спрямованих на забезпечення відкритості своєї діяльності, виявлення та викорінення проявів корупції. Так, здійснюється особистий прийом громадян безпосередньо у Головному управлінні. Крім того, проводить виїзні  прийоми громадян в районних Відділах Держгеокадасту.

   Сьогодні робота Держгеокадастру спрямована на покращення якості надання сервісів громадянам, продовження боротьби з побутовою корупцією в земельній сфері, ефективний контроль за використанням земель і створення передумов формування ринку землі.

   Загалом у земельних відносинах не буває другорядних чи першорядних питань — всі вони однаково важливі. І переважно слугують покращенню життя сільських мешканців, розвитку інфраструктури сільських населених пунктів, розвитку бізнесу на селі.

   Наприклад, фактично від продажу земельних ділянок і прав на земельні ділянки з початку 2018 року до місцевих бюджетів надійшли кошти в сумі близько 7 млн грн. Дані кошти  громади зуміють використовувати на розвиток власних територій.

  З метою збільшення надходжень до бюджетів сільських (селищних), міських рад, створення сприятливих, рівних умов для орендарів та раціонального використання земельних ділянок орендарями постійно вживаються заходи спрямовані на збільшення відсоткової ставки за діючими договорами та в окремих випадках підписуються угоди на 12 відсотків. Деякі фермери погоджуються на відповідні зміни та підписують додаткові угоди. Крім цього, Головне управління здійснює претензійно-позовну роботу в частині перегляду розміру орендної плати стосовно орендарів, які неналежно виконують умови договору в частині перегляду розміру орендної плати. Так, ухвалою від 11 квітня 2018 року господарського суду Кіровоградської області відкрито провадження у справі про перегляд істотних умов договору оренди земельної ділянки державної власності сільськогосподарського призначення.

   Це свідчить, що Головним управлінням вживаються достатні заходи, які дають можливість для соціально-економічного розвитку територіальної громади села, що призведе до збільшення податкових надходжень до бюджетів. Ці кошти спрямовуватимуться на потреби громади — облаштування місцевої інфраструктури, модернізацію шкіл та лікарень, закупівлю пожежних машин тощо.

    Держгеокадастр продовжує практику розширення переліку осіб, які здійснюють внесення та надання відомостей із Державного земельного кадастру. Зокрема, на сьогодні до функціоналу кадастру підключено органи місцевого самоврядування, ЦНАПи. Кожен громадянин, який завітав до ЦНАПу, у короткий термін отримує усю необхідну інформацію, що викладена доступно і є актуальною. Слід зазначити, що більшість адміністративних послуг, надаються безкоштовно.  Запроваджено електронні послуги: видача витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку,  замовлення витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку, реєстрація земельної ділянки онлайн.

     Особлива увага приділяється забезпеченню учасників АТО земельними ділянками. Від часу запровадження ініціативи Урядом на сьогодні у Кіровоградській області учасники АТО вже завершили процес оформлення у власність майже 8 тис. земельних ділянок. Проекти землеустрою затверджені на ділянки загальною площею майже 15 тис. гектарів.

     2018 рік триває під знаком земельної децентралізації — передачі земель об’єднаним територіальним громадам. Від того, наскільки якісно буде проведена ця робота залежить добробут десятків тисяч людей — сільських жителів, а також, без перебільшення, майбутнє та спроможність, зокрема і фінансова, місцевих громад». Процес передачі уже стартував і його перші результати налаштовують дуже оптимістично. Міська об’єднана територіальна громада одна із перших, яка отримала землю у комунальну власність.

     Виступаючи, керівники районної державної адміністрації та районної ради Василь Смаглюк та Людмила Корнієнко наголосили на результатах плідної взаємодії, що існує між їхніми структурними підрозділами  і Відділом у Добровеличківському районі ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області.  А його керівник Тетяна Пуля та інші працівники підрозділу  працюють не для збільшення цифр і відсотків у звітних документаціях, а задля людей, звичайних трударів села, які своєю працею роблять край багатшим, задля  учасників АТО, що на сході України захищали і захищають територіальну цілісність нашої держави. Повернувшись додому, вони потребують всебічної допомоги та підтримки. Зокрема щодо надання пільги в частині першочергового відведення земельних ділянок.

     За словами Тетяни Пулі, саме наші спільні зусилля запорука того, що земельні відносини як складова національної економіки будуть стало розвиватися та стануть однією з передових галузей.

   Також з нагоди відзначення в Україні 100-річчя запровадження державної служби та Дня Конституції України, керівникам Добровеличківської районної державної адміністрації Василю Смаглюку та Добровеличківської районної ради Людмилі Корнієнко вручено вітальні листи-подяки.

    Окрім цього, найкращі працівники Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області отримали грамоти обласної державної адміністрації та Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.

     Учасники виїзної спільної наради ознайомилися з роботою ЦНАПу, що працює  при  РДА. А також охочі відвідали місцевий краєзнавчий музей.