A- A A+

До уваги керівників сільськогосподарських підприємств та підприємств харчової та переробної промисловості!

Пропонуємо Вам ознайомитися з розпорядженням КМУ "Про схвалення Стратегії розвитку експорту продукції сільського господарства, харчової та переробної промисловості України на період до 2026 року". https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/588-2019-%D1%80

До уваги населення та керівників сільськогосподарських підприємств Новгородківського району

       Доводимо до Вашого відома, що з 25 по 28 вересня 2019 року в м. Кропивницький, вул. Мурманська 8, буде проходити міжнародна агропромислова виставка “АГРОЕКСПО - 2019”, в якій будуть брати участь і представники нашого району ( ПТУ № 36, ФОП Ковальчук С.Є., Новгородківський районний будинок культури).

   У програмі виставки:

  • Експозиції вітчизняних та зарубіжних брендів у виставковому павільйоні і на відкритих майданчиках
  • Демонстраційні покази техніки і технологій в польових умовах на полігонах виставкового комплексу
  • Спеціальні заходи і бізнес-форуми
  • Семінари, консультації фахівців

Детальніше: До уваги населення та керівників сільськогосподарських підприємств Новгородківського району

До відома орендарів водних об’єктів району

         Повідомляємо, що на даний час відповідно до стандарту IBAN змінилися реквізити рахунків для зарахування орендної плати за водні об’єкти. За роз’ясненням та отриманням нових рахунків звертатися до управління агропромислового розвитку Новгородківської РДА або за тел.   2-04-65.

Реквізити рахунків для обліку доходів місцевого бюджету (водні обєкти, які знаходяться в межах населених пунктів)

Реквізити рахунків для обліку доходів до обласного бюджету (водні об'єкти, які знаходяться за межами населених пунктів)

 

Управління агропромислового розвитку Новгородківської РДА

Організація зеленого туризму

На виконання наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17 квітня 2019 року № 216 «Про затвердження плану заходів Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо розвитку сільського зеленого та еногастрономічного туризму на сільських територіях до 2020 року», управління агропромислового розвитку Новгородківської районної державної адміністрації інформує жителів Новгородківщини про можливість отримання прибутку у сфері надання послуг зеленого туризму. Зелений та еногастрономічний туризм на сільських територіях – форма відпочинку в приватних господарствах сільської місцевості з використанням майна та трудових ресурсів особистого селянського або фермерського господарства. Це відносно нова галузь, але у світі розглядається, як альтернатива сільському господарству за розмірами отриманих прибутків. До того ж розвиток інфраструктури сільського туризму не вимагає таких значних капіталовкладень, як інші види туризму. Необхідно лише забезпечити три важливі умови : наявність житла для розміщення туристів, створення В@В місць («ліжко і сніданок»), забезпечення дозвілля (за рахунок природно-рекреаційних, культурних, етнографічних та історичних особливостей регіону). Зелений сільський туризм є корисним як для відпочиваючих, так і для господарів-селян, сільських громад, оскільки сприяє розвитку пов’язаних з ним галузей економіки та збереженню української духовності, популяризації української культури, поширенню знань та інформації про історичні, природні, етнографічні особливості України, що звісно заслуговує на увагу з боку держави. Саме тому, в рамках реалізації проекту «Створення Всеукраїнського мережевого бізнес-інкубатора для диверсифікації сільського виробництва і розвитку кооперації у сільській місцевості», бажаючим започаткувати власний бізнес - зелений туризм, пропонується курс дистанційного навчання «Організація зеленого туризму». З питань навчання, а також з питань  внесення до бази даних суб’єктів господарювання, які бажають надавати послуги сільського зеленого туризму, а також еногастрономічні туристично-рекреаційні послуги, звертатись до управління агропромислового розвитку райдержадміністрації за адресою: смт.Новгородка, вул.Центральна, 5а (вхід навпроти міліції), або за телефоном : 05(241) 20465. Вдалих починань!

БЕЗПЕКА ПРАЦІ ПІД ЧАС ЖНИВ

Найбільш травмонебезпечним періодом в сільськогосподарському виробництві є проведення зернозбиральних робіт. Це зумовлено максимальним напруженням, перенасиченістю праці, що призводить до помилкових дій, нехтуванням безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу.

Враховуючи ситуацію з травмуванням під час проведення зернозбиральних робіт, з метою запобігання нещасним випадкам, управління агропромислового розвитку Новгородківської РДА звертається до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств взяти під особистий контроль питання стану безпеки праці під час проведення жнивної кампанії та виконання ряду першочергових заходів:

Детальніше: БЕЗПЕКА ПРАЦІ ПІД ЧАС ЖНИВ

о уваги випускників шкіл та училищ !

Управління агропромислового розвитку Новгородківської райдержадміністрації повідомляє, що проводиться набір кандидатів на навчання у 2019 році до Кропивницького коледжу харчування та торгівлі за спеціальностями: Облік і оподаткування; Підприємництво; Торгівля та біржова діяльність; Харчові технології, а також набір до Кропивницького коледжу механізації сільського господарства за спеціальностями: Облік і оподаткування; Маркетинг; Право; Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка; Агроінженерія.

Детальну інформацію можна знайти на офіційних веб-сайтах коледжів.

Управління АПР РДА

1 червня 2019 року стартує онлайн - курс щодо впровадження НАССР в Україні

Проект ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» спільно з Мінагрополітики України та Держпродспоживслужбою Україниз 1 червня 2019 року проводить безкоштовний навчальний онлайн - курс «Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач».

Курс розрахований на представників бізнесу, фахівців державного сектору в харчовій галузі та українських споживачів.

Детальніше: 1 червня 2019 року стартує онлайн - курс щодо впровадження НАССР в Україні

IV Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2019»

Онлайн-ресурс AgroPortal.ua оголошує про старт IV Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2019».

Конкурс проходитиме за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Посольства Королівства Нідерланди в Україні, компанії «Бейкер Тіллі Україна», Освітнього проекту «Агрокебети»,журналу Agroexpert.

Мета проекту: сприяти взаємодії дрібного і середнього бізнесу та органів місцевого самоврядування на селі для підтримки розвитку сільських територій та громад, популяризувати життя в селі, нагадати про історико-культурну спадщину українського села.

Глобальні цілі проекту (із переліку Цілей сталого розвитку ООН): подолання голоду (2), розвиток сільського господарства, гідна праця та економічне зростання (8), сталий розвиток міст і громад (11), партнерство заради сталого розвитку (17).

Учасники: села та селища (заявки від селищ міського типу в цьому році не приймаються).

Період проведення: квітень-вересень 2019 року.

Детальніше: IV Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2019»

До відома голів фермерських господарств району. Про бюджетні субсидії фермерським господарствам

Український Державний фонд підтримки фермерських господарств (далі - Фонд) листом від 20 травня 2019 року №53-2/152 повідомив, що з 17 травня 2019 року розпочато прийом документів на отримання фінансової підтримки фермерським господарствам згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №106 (із змінами).

Фінансова підтримка, згідно з зазначеною постановою, надається фермерському господарству, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн. грн. та у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення.

Детальніше: До відома голів фермерських господарств району. Про бюджетні субсидії фермерським господарствам